NAUKA PRZYGODA PRZYJAŹŃ





Podstrona: Aktualności / Nasze sukcesy
Rok szkolny 2014/2015
 




W piątek 19.09.2014r. nasze gimnazjum otrzymało puchar za zajęcie III miejsca

we podsumowaniu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkół Olsztyna

w roku szkolnym 2013/2014

prowadzonego przez Stowarzyszenie Sportu Szkolnego "Juvenia".




Rok szkolny 2013/2014

25 IX 2013 reprezentacja naszego gimnazjum

wygrała sztafetowe biegi przełajowe miasta Olsztyna!

 

Nasza reprezentacja:

Bogdański Dawid III s

Wasiak Mateusz III s

Pietras Maciej III b

Rudzki Krystian III e

Stańczak Michał III a

Bajorek Patryk II s

Prus Dawid II s

Butowski Michał II s

Szalpuk Damian II d

Jachimowski Patryk I a


Rok szkolny 2012/2013

Wyróżnienie w konkursie poetyckim"Olsztyn kocham"
Monika Gołębiewska z klasy III a

Wyróżnienie w konkursie  "O różę Małego Księcia"
Dominik Chojnacki z klasy IIId



Wojewódzkie Konkursy Kuratoryjne  2012/2013

Kamila Szymańska - laureatka Kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego  (nauczyciel j. polskiego A. Borowa),
laureatka Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego (nauczyciel D.Dys).


Marta Dadun - Laureatka Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego (nauczyciel D.Dys).

Barbara Dzieniszewska i Aleksandra Wazio - finalistki Kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego 2012/2013 (nauczyciel j. polskiego E. Macioch).


Wiktor Królikiewicz - Finalista Kuratoryjnego Konkursu Biologii

(nauczyciel M. Nietupska).


Gratulujemy!




Mistrzostwa Olsztyna w badmintonie
dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych
15.03.2013 r.

I miejsce drużyna chłopców z Gimnazjum nr 12 w składzie : Tomasz Napora, Kacper Łukaszewicz, Bartosz Sierakowski                                          
V m
iejsce drużyna dziewcząt w składzie:  Paulina Romanowska, Agnieszka Walat, Agata Nęcka





GALA SPORTU 2013 W OLSZTYNIE


Punktem kulminacyjnym gali było bez wątpienia rozstrzygnięcie plebiscytu na Najpopularniejszego Trenera Sportu Młodzieżowego.

Wybrali go czytelnicy „Gazety Olsztyńskiej”. A  został nim... Janusz Czerniewicz!

CZYTAJ WIĘCEJ.....

Gratulujemy!!!



W poniedziałek 18.02 2013 r.
 zakończyły się mistrzostwa Olsztyna chłopców  halowej piłki nożnej gimnazjów.
Zawodnicy z G 12 wygrali bez większych problemów.

Drużyny odebrały puchary, dyplomy i medale z rąk wiceprzewodniczącego
Stowarzyszenia Sportu Szkolnego „Juvenia” – Zbigniewa Wytrążka. 
Więcej informacji...

Galeria zdjęć

Drużyna dziewcząt z naszego gimnazjum zajęła 3-miejsce
w  "5-tkach piłkarskich" w Mistrzostwach Olsztyna
( Finał -20.02.2013 r.)

1. Paulina Ruta 

2. Patrycja Suchcicka

3. Patrycja Niksa

4. Aleksandr Święcicka       

5. Karolina Trojanowska

6.  Paulina Wiśniewska

7. Klaudia Stendel

8. Katarzyna Szymańska(bramkarz)

9. Katarzyna Sokołowska

10. Alicja Flaczyńska

11. Natalia Flaczyńska

12. Katarzyna Kon (bramkarz)


Galeria zdjęć 


W lutym 2013 uczniowie klas tanecznych (grupa taneczna RDS Dance Union)

zdobyli III miejsce w kategorii debiuty

i I miejsce w kategorii hip hop na

V Mistrzostwach Grup Tanecznych Krainy Wielkich Jezior w Mrągowie.


Grupa taneczna RDS Dance Union: Michał Pieczyski, Klaudia Stendel, Katarzyna Kon, Julia Nęcka, Dominika Struniawska, Paytryk Marcinkiewicz)

 

 







Aleksandra Brzezińska, Maja Bielawska,
Natalia Flaczyńska, Alicja Flaczyńska
reprezentowały szkołę na konkursie kolęd i pastorałek
w grudniu 2012 r.
Na scenie staromiejskiej odbył się finał.
Dziewczyny zajęły II miejsce.

           




Wielki sukces naszego absolwenta
!
Daniel Łukasik absolwent naszej szkoły został powołany
do I reprezentacji Polski
w piłce nożnej na mecz z Macedonią.
                                      Gratulujemy!

Zdjęcia

GAZETA   OLSZTYŃSKA  06.12.2012


Mistrzostwa Olsztyna 2012/2013 w koszykówce

W dniu 28.11.2012 odbyły się finały mistrzostw Olsztyna 2012/2013 w koszykówce chłopców gimnazjów. Cały turniej był podzielony na dwie grupy eliminacyjne, grupa a: G2,G6, G9, G12,  G11 ; grupa b: G22, G5, G23, G8. Nasza „Dwunastka” wyszła z grupy nie odnosząc żadnej porażki. W półfinale rozgromiliśmy G5 51:13!!! Po zaciętym i wyrównanym pojedynku przegraliśmy z G23 różnicą zaledwie jednego punktu (24:25). Chłopcy musieli się zadowolić srebrem.

W skład wicemistrzów Olsztyna wchodzą: Patryk Rosloliński, Hubert Szachniewicz, Artur Siemaszko, Kacper Jankowski, Dominik Chojnacki, Michał Iwanowicz, Sebastian Królikowski, Kacper Aszkiełowicz, Kamil Sochacki, Karol Jurczak, Dawid Musielak i Mateusz Mętlicki .                                                                        

                                              Serdecznie gratulujemy!!!

Zdjęcia


Wielki sukces naszych sportowców!!!

17 X 2012 w Biskupcu odbyły się

MISTRZOSTWA  WOJEWÓDZTWA  WARMIŃSKO - MAZURSKIEGO  W  SZTAFETOWYCH  BIEGACH  PRZEŁAJOWYCH.

Nasza szkoła zwyciężyła - okazała się najlepsza w województwie. 

Zdjęcie naszej reprezentacji

Reprezentanci Gimnazjum nr 12 im. Sybiraków:

Sapieja Szymon, Śledź Rafał, Bogdański Dawid , Filipiak Michał, Siemaszko Artur, Bognacki Adam, Zasada Dawid, Krawczuk Damian, Jurgielewicz Damian, Szalpuk Damian

                                                                                                                                         Wielkie Brawa i Gratulacje!!!!!

 



  ROK SZKOLNY 2011/2012

PRZEDMIOTOWE I ARTYSTYCZNE


 

Rok szkolny 2011/2012
     Konkurs kuratoryjny z języka niemieckiego:

     Paulina Romanowska kl. II d  – laureatka

Konkurs kuratoryjny z biologii:

     Anna Krawczyńska III e – laureatka

    
   Konkurs kuratoryjny  języka polskiego:

     Kamila Szymańska kl. II d - finalista

     Łukasz Burakowski kl. III e – finalista

Konkurs kuratoryjny z języka angielskiego:

     Kamila Szymańska kl. II d – finalista

 Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny„OLIMPUS”- Barabara Dzieniszewska (II a)- I miejsce, Aleksandra Wazio (II a) i Ala Stokowska V miejsce oraz Monika Nowakowska(II a) VII miejsce- prowadząca Ewa Macioch.


OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

Rok szkolny 2011/2012

1.   Rozgrywki PZPN o Puchar Wacława Kuchara jako reprezentacja WMZPN- Adam Łopatko

2.     Miejskie międzyszkolne eliminacje turnieju piłki nożnej Coca-Cola Cup 2012 – pierwsze miejsce klasa III s - Janusz Czerniewicz.

3.     Półfinał wojewódzki turnieju piłki nożnej Coca-Cola Cup 2012 - pierwsze miejsce oraz awans do finału wojewódzkiego – klasa III s Janusz Czerniewicz.

4.     VII Otwarte Mistrzostwa Olsztyna Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w wyścigach smoczych łodzi Olsztyn – VII miejsce – uczniowie klas I – III - Katarzyna Dymarska.

5.     Mistrzostwa Olsztyna w sztafetowych biegach przełajowych I miejsce- Marcin Rączkiewicz.

6.     Mistrzostwa woj. w sztafetowych biegach przełajowych X miejsce- Marcin Rączkiewicz

 




ROK SZKOLNY 2010/2011


PATRYK BLADOSZ

III miejsce

w konkursie języka niemieckiego dla gimnazjum "DEUTSCH! WARUM NICHT?"

organizowanym przez LO nr I w Olsztynie

20 maja 2011 r.


Konkursy przedmiotowe organizowane

przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty


LISTA laureatów ETAPU WOJEWÓDZKIEGO

1. Język polski - nauczyciel Ewa Macioch

- Marta Borowska kl. III C

2. Język niemiecki - nauczyciel Marta Szulc

- Kamila Szymańska I D

- Patryk Bladosz  III S

LISTA finalistów ETAPU WOJEWÓDZKIEGO

1. Język polski - nauczyciele Ewa Macioch, Alina Borowa

- Aleksandra Wazio kl. I A

- Kamila Szymańska kl. I D

2. Historia - nauczyciel Andrzej Tymecki

- Michał Przyborowski kl. III S



Kinga Żelechowska (klasa II a) Laureatka  Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Życie bajką jest” opiekun p. Alina Borowa


OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

Rok szkolny 2010/2011

Międzygimnazjalne zawody sportowe:

III miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach Szkół  w Wyścigach Smoczych Łodzi

      III miejsce w Mistrzostwach Olsztyna w Sztafetowych Biegach Przełajowych

   III miejsce w Mistrzostwach Olsztyna w Indywidualnych Biegach Przełajowych

IV miejsce w Mistrzostwach Olsztyna w koszykówce dziewcząt

IV miejsce w Mistrzostwach Olsztyna w drużynowym tenisie stołowym

 IV miejsce w Mistrzostwach Olsztyna w piłce ręcznej chłopców


Udział uczniów z klas piłkarskich w I rundzie  rozgrywek makroregionu -woj. mazowieckie, łódzkie, podlaskie, warmińsko-mazurskie:

  rocznik  '97   -  II miejsce

rocznik  '96  -  III miejsce 

rocznik  '95  -  II miejsce




ROK SZKOLNY 2009/2010


Sukcesy  sportowe w II semestrze roku szkolnego 2009/2010
  • 20.04.2010r. reprezentacja dziewcząt G 12 zajęła III miejsce w Mistrzostwach Olsztyna, w halowej piłce nożnej: Natalia Świętoniowska, Magda Olszewska, Klaudia Niewrzędowska, Anna Gołębiewska, Milena Bryska, Magda Świniarska, Justyna Olszewska, Milena Chilińska

  • 21.04.2010r. reprezentacje dziewcząt i chłopców G 12 zajęły II miejsce w Mistrzostwach Olsztyna w sztafetowych biegach przełajowych szkół gimnazjalnych: Karolina Jaskólska, Dominika Sawko, Magda Olszewska, Iza Golan, Natalia Świętoniowska, Piotr Bekier, Łukasz Pszczólkowski, Paweł Szymański, Rafał Jarosz, Piotr Ilski


Sukcesy przedmiotowe w II semestrze roku szkolnego 2009/2010

1. Julia Wilk - Laureatka Rejonowego Konkursu Języka Polskiego

     ( nauczyciel Ewa   Macioch)

2. Marcin Kaczyński - Laureat Rejonowego Konkursu Biologicznego
     ( nauczyciel Małgorzata Nietupska)

3. Nagroda Edyty Chwojko z klasy I b w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Życie bajką jest"- opiekun p. Jolanta Patalas

4. I miejsce Kinga Żelechowska (klasa I a) w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym opiekun p. Alina Borowa (24.04.2010 r.)
 


Sukcesy sportowe   w I semestrze  roku szkolnego 2009/2010


  • 30.09 2009r. -  Reprezentacja chłopców Gimnazjum nr 12 zajęła I miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych
  • 11.09.2009r.-  Reprezentacja uczniów Gimnazjum nr 12 zajęła I miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach Szkół w Wyścigach
  • 28.10.2009r. -  Dziewczęta Teresa Strot i Anna Krawczyńska z  Ie zajęły IV miejsce w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt szkól gimnazjalnych
  • 28.10.2009r. - Chłopcy Wojtaszewski Łukasz, Chmielewski Łukasz i Ilski Piotr zajęli V miejsce w drużynowym tenisie stołowym
     


13.05.2009r. reprezentacja Gimnazjum nr 12
zajęła I miejsce w Mistrzostwach Olsztyna
w drużynowym LA chłopców szkół gimnazjalnych

w roku szkolnym 2008/2009


Tomasz Osiecki - uczeń klasy I a
zdobył wyróżnienie -
76 miejsce  wśród 1402 uczestników
 startujących w tej kategorii
w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"

22 maja 2009 r. o godz.17.30 w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 12 w Olsztynie odbył się III Międzyszkolny Turniej Sportowego Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Olsztyn.
      Organizatorem tego jedynego w swoim rodzaju przedsięwzięcia byli: dyrektor G12 A. Tymecki i  wicedyrektor Tadeusz Karpowicz. Turniej otworzył Wiceprezydent Jerzy Szmit. Wielkie zaangażowanie i pomoc nauczycieli, rodziców tancerzy, pracowników administracji oraz Samorządu Uczniowskiego sprawiło, że poziom artystyczny turnieju stał na najwyższym poziomie od trzech lat. Oprawą artystyczną turnieju zajęła się  trenerka klas tanecznych Gimnazjum nr 12 pani Aleksandra Kulig.
     W turnieju brały udział: pary klas tanecznych G12, grupa taneczna z SP 9 oraz pary w wieku gimnazjalnym, należące do klubów tanecznych Olsztyna.
     Uczestnicy startowali w czterech kategoriach wiekowych: 10-11 lat, klas I, II i III gimnazjalnych. Tancerze prezentowali swoje umiejętności w stylach standartowym i latynoamerykańskim. Zwycięzcami otrzymującymi Puchar Prezydenta Miasta Olsztyn w poszczególnych kategoriach zostali:
- klasy III gimnazjalne -  Dawid Mrozik, Katarzyna Kleszewska para Gimnazjum nr 12
- klasy drugie gimnazjalne - Sławomir Paś i Anna Łańcucka para Gimnazjum nr 12
- klasy pierwsze - Michał Bartkiewicz i Magda Samsel para Gimnazjum nr 12
- w grupie 10-11 lat- Igor Bałdyga i Karolina Korzeb para klubu „Power Dance”.
     Podczas turnieju rozegrany został konkurs na „Miss i Mistera wdzięku i gracji”. Publiczność wytypowała do tego tytułu odpowiednio: Magdalenę Olszewską uczennicę klasy II C tanecznej Gimnazjum nr 12 i   Michała Bartkiewicza ucznia klasy I C tanecznej Gimnazjum nr 12.
Imprezę uświetniły pokazy grup tanecznych: „StoproBreak” (Gimnazjum nr 12 w Olsztynie), pary taneczne klasy A, Klubu Tańca „AGORA” oraz Ewa Polakiewicz i Arkadiusz Skrok.
Wielkim wydarzeniem na turnieju była obecność zaszczytnego gościa Piotra Galińskiego sędziego w programie „Taniec z gwiazdami”. Nasz gość podczas przemówienia skierował kilka cennych i wartościowych słów do tancerzy turnieju życząc im wielu sukcesów tanecznych. Piotr Galiński  fachowym okiem natychmiast dostrzegł na parkiecie talenty taneczne i zaproponował im obiecujące perspektywy rozwoju tanecznego.
     Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania Panu Prezydentowi, który objął Turniej Honorowym Patronatem, oraz Wszystkim Sponsorom (Commercial Union, PZU, Polmozbyt, salon optyczny „Optyk”, Correct S.C., Kwiaciarnia Stylowa „Maja”, New Art., Express Publishing, Motoklub Olsztyn, Wydawnictwo „Nowa Era”, Centru Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych.
 

30.04.2009r. reprezentacje Gimnazjum nr 12 zajęły:

  • III miejsce w badmintonie drużynowym chłopców  szkół gimnazjalnych w roku szkolnym 2008/2009
  • III miejsce w badmintonie drużynowym dziewcząt szkół gimnazjalnych w roku szkolnym 2008/2009

W piątek 30.04.09r. odbył się V Międzygimnazjalny  Konkurs Matematyczny dla klas pierwszych.

Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów

Tomasz Osiecki i Daniel Westfal z I s.

Miło mi powiadomić, że Daniel zajął IV miejsce.

 Nauczyciel matematyki p. Bożena Sosnowa


OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SPORTOWEGO TAŃCA TOWARZYSKIEGO "FOCUS 2009"
 

4 KWIETNIA 2009 - OSTRÓDA
 

Uczniowie klasy I C i II C brali udział w Turnieju Tańca "Focus 2009" w Ostródzie startując w kategorii 14-15 lat klasa F.

Do finału weszły następujące pary:
3 miejsce: Marcin Kaczyński - Izabela Lisowska
4 miejsce: Mateusz Wawrzyniak - Natalia Świętoniowska
5 miejsce: Łukasz Pszczółkowski - Magdalena Olszewska
6 miejsce: Piotr Skwarek - Magda Samsel


 

ROK SZKOLNY 2008/2009

1. MISTRZ OLSZTYNA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH Z OKAZJI 11 TEGO LISTOPADA.
2. II MIEJSCE W MISTRZOSTWACH OLSZTYNA W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW.
3. III MIEJSCE CHŁOPCY, II MIEJSCE DZIEWCZĘTA W MISTRZOSTWACH MIASTA OLSZTYN W DRUŻYNOWYM BADMINTONIE.
4. MISTRZ OLSZTYNA W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3-GO MAJA.
5. III MIEJSCE W MISTRZOSTWACH OLSZTYNA W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW.
6. MISTRZ OLSZTYNA W DRUŻYNOWYCH ZAWODACH LEKKOATLETYCZNYCH CHŁOPCÓW.

 



ROK SZKOLNY 2007/2008

1. Październik -  mistrz Olsztyna w sztafetowych biegach przełajowych chłopców.
2. Listopad - Mistrz woj. warmińsko-mazurskiego w sztafetowych biegach przełajowych chłopców.
3. Maj - mistrz Olsztyna w piłce ręcznej chłopców.


Osiągnięcia w turnieju Coca-Cola Cup w roku szkolnym 2007/2008

1. Kwiecień / maj rozgrywki na szczeblu miejskim – Mistrzostwo Olsztyna.
2. Maj - Mistrzostwo województwa warmińsko - mazurskiego turniej rozegrany w Kętrzynie.
3. Maj - Pierwsze miejsce w półfinale Polski, startowali mistrzowie województw warmińsko-mazurskie, podlaskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego.
    W finale Polski czwarte miejsc


 

 

   
   
   
  
Do wakacji pozostało 
206 dni
Odwiedziło nas:
1234403 osób