Podstrona: Uczniowie / Samorząd Uczniowski

"Samorząd jest to właściwie praca po to, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem uczą się, działają...Żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał... Żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się, pilnował porządku i praworządności..."

Janusz Korczak - pedagog, pisarz

Opiekun Samorządu Uczniowskiego  mgr Jolanta Patalas

Przewodniczący - Jakub Majewski IIIB

Zastępca - Adam Grudziński IIIA, Marlena Daniszewska IIC

Sekretarz - Hubert Chwojko IIIA, Mateusz Zimoch IIIB

Rzecznik praw ucznia - Michał Strupiechowski IIIB

Członkowie:

Antoni Drożdż VIIA

Oliwia Zając VIIA

Kacper Zając VIIA

Aleksander Leński IVS

Hubert Czubak IIC

Olgierd Ruszczak IIIB

Michał Strupiechowski IIIB

W dniach 17-24.11.2014 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dni Tolerancji.

W tych dniach odbyły się następujące lekcje  i konkursy związane z tolerancją:

1.     Pogadanki na lekcjach wychowania do życia w rodzinie i godzinach wychowawczych.

2.     Na lekcjach informatyki nauczyciele omówili z uczniami prezentacje multimedialne związane z tolerancją.

3.     Lekcje wychowania fizycznego „Tolerancja dla mniej sprawnych”.

4.     Lekcje muzyki, tańca „Tolerancja w tekstach piosenek”

5.     Konkurs na najciekawszy plakat związany z tolerancją zorganizowany przez Samorząd Uczniowski.

6.     Plakaty i gazetki w gablotach na holu.

7.     Lekcje języka polskiego „Jestem tolerancyjny”.

Z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej

14.10.2014 r.

W naszym gimnazjum Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Joanny Skłodowskiej-Płoskiej
 przygotował uroczystą imprezę dla nauczycieli i uczniów na sali gimnastycznej.

Do głównych atrakcji należały: taniec nowoczesny klasy II c wraz z p. R. Milcewiczem, występ chóru, scenka szkolna przygotowana przez uczniów III a i III c.  A także prezentacja multimedialna zawierająca podziękowania dla nauczycieli.

W drugiej części uroczystości w teleturnieju FAMILIADA zmagały się ze sobą dwa zespoły nauczycieli.

Wszyscy bawili się wspaniale.

Rok szkolny 2011/2012

W piątek 14 października br. odbyły się w naszym gimnazjum uroczystości związane z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Święto upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773. Popularnie nadal zwane jest Dniem Nauczyciela.

Oprócz okolicznościowych wystąpień oraz gier i zabaw sportowych przygotowanych dla klas pierwszych, w obchody DEN włączył się również Samorząd Uczniowski.

Nasz zespół, chcąc podziękować nauczycielom za trud wkładany w nasze wychowanie oraz edukację, przygotował dla Nich zabawę nawiązującą do znanego telewizyjnego show "Taniec z gwiazdami". Losowo wybrane pary nauczycieli rywalizowały ze sobą na parkiecie sali gimnastycznej przy dźwiękach muzycznych fragmentów. Jury złożone                z członków Samorządu dokonało wnikliwej oceny tańca.

Oto trzy- naszym zdaniem- najlepsze pary:

Miejsce I- Pani Marta Szulc i Pan Rafał Milcewicz

Miejsce II- Pani Aleksandra Kulig i Pan Józef Kownacki

Miejsce III- Pani Edyta Wielgosz i Pan Janusz Czerniewicz

"Góra Grosza"

XII   EDYCJA

Celem akcji Góra Grosza jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych. W tym roku organiazatorzy akcji, chcieliby skupić się na realizacji reformy domów dziecka poprzez pomoc małym domom dla dzieci, w których realizowane są programy mające na celu powrót dziecka do domu.

Akcja Góra Grosza organizowana jest w szkołach i przedszkolach w całej Polsce i trwa od 21 listopada do 2 grudnia 2011 roku. Przeprowadzona zostanie także w naszym Gimnazjum. Już od najbliższego poniedziałku wszyscy mogą wspomóc potrzebujące dzieci. Przez dwa tygodnie, w czasie jednej z godzin lekcyjnych dyżurni będą zbierali monety (od 1 gr do 5 zł). Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w przedsięwzięciu.

Drodzy Uczniowie!

Samorząd Uczniowski naszego gimnazjum angażuje się w akcję charytatywną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na terenie naszej szkoły przewidujemy zorganizowanie szeregu imprez o charakterze dobroczynnym. Zebrane środki zostaną przeznaczone na ratowanie życia wcześniaków. Staramy się i przywiązujemy wielką wagę, aby uroczystości, które zamierzamy urządzić w naszej szkole wypadły ciekawie   i okazale. Planujemy zorganizowanie koncertu zespołu muzycznego, aukcje prac plastycznych i przedmiotów, pokaz taneczny, loterię fantową i kawiarenkę.

Zwracamy się do Was z gorącym apelem o wzbogacenie naszej oferty ciekawymi pomysłami oraz datkami nadającymi się do licytacji.

Chętnych zapraszamy do sekretariatu lub przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

Za okazaną nam pomoc zostaną przydzielone punkty plusowe.