NAUKA PRZYGODA PRZYJAŹŃ





Podstrona: Szkoła / Sukcesy

Sukcesy Gimnazjum nr 12

w latach 2005-2016




NASZE  SUKCESY
TO NASZA TRADYCJA

 

Sportowe Przedmiotowe
i artystyczne

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE


Rok szkolny 2016/2017

Drużyna z Gimnazjum nr 12 zajęła III miejsce w "Turnieju o dzban mleka"

„Turniej o dzban mleka” 2017 to II edycja wojewódzkiej imprezy sportowo-edukacyjnej popularyzującej aktywność fizyczną i zagadnienia zdrowego żywienia wśród młodzieży gimnazjalnej z woj. warmińsko-mazurskiego. Organizatorem wydarzenia w dniu 17 lutego 2017r. był Oddział Terenowy ARR w Olsztynie we współpracy z Gimnazjum nr 11
im. Hieronima Skurpskiego w Olsztynie. Impreza została objęta honorowym patronatem wojewody warmińsko-mazurskiego.

W finale na turniejowym podium znaleźli się: 

I miejsce - drużyna z Gimnazjum nr 23 im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie,

II miejsce - drużyna z Gimnazjum w Zespole Szkół w Dywitach,

III miejsce - drużyna z Gimnazjum nr 12 im. Sybiraków w Olsztynie.


Naszego gimnazjum reprezentowali: Filip Laskowski (IIIS), Radosław Krzewski (IIS), Julia Firgolska (IB). Za merytoryczne przygotowanie i opiekę drużyny odpowiedzialna była p. Beata Jastrzębska.

Gazeta Olsztyńska

Rok szkolny 2015/2016


Mistrzostwa Olsztyna w piłce ręcznej dziewcząt

W dniu 17.11.2015r. w sali sportowej Gimnazjum nr 7 odbyły się mistrzostwa Olsztyna w piłce ręcznej dziewcząt gimnazjów. W zawodach wystartowały 3 zespoły: G 7,  G 12,  G 11 

(28  zawodniczek).

Zawody rozegrano systemem gry „każdy z każdym”. Rozegrano 3 spotkania.

Wyniki poszczególnych  meczów:

 G 7  -   G 12        12 : 3       

G 7  –  G 11        14 : 0
 G12   – G 11       5 : 5

Uczennice Gimnazjum nr 12 im. Sybiraków zajęły II miejsce

GALERIA



Wojewódzkie Przełajowe  Biegi Sztafetowe w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się

w piątek  23 października 2015 r..

Chłopcy 10x800 m

I miejsce Gimnazjum 2 Giżycko

II miejsce Gimnazjum 12 Olsztyn

III miejsce Gimnazjum Stębark
IV miejsce Gimnazjum Bisztynek
V miejsce Gimnazjum 2 Iława
VI miejsce Gimnazjum 1 Pasłęk

Zdjęci reprezentacji G12


- Przełajowe  Biegi Sztafetowe Olsztyna- wrzesień 2015 - Chłopcy II miejsce, Dziewczęta II miejsce

Rok szkolny 2014/2015

  • 20 maja 2015 r. odbyły się na stadionie w Kortowie zawody szkół gimnazjalnych.
    Nasi chłopcy wygrali w klasyfikacji drużynowej pokonując G7 i G14.
    Galeria zdjęć
  • I miejsce w Mistrzostwach Olsztyna Piłki Nożnej "5-tek"- Janusz Czerniewicz
  • II miejsce w Mistrzostwach Olsztyna w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców- M. Rączkiewicz
  • IV  miejsce w Mistrzostwach Olsztyna w Koszykówce Chłopców- M. Rączkiewicz

  • VII miejsce w Mistrzostwach Olsztyna w Drużynowym Tenisie stołowym Chłopców- M. Rączkiewicz
  •  06.12.2014r. II miejsce w Grand Prix Polski Dzieci i Młodzieży w Szachach Indywidualnych Mistrzostwa Województwa Gimnazjów zdobył uczeń naszej szkoły  Arkadiusz Bartoszewicz z klasy I a.Organizatorem turnieju był Warmińsko-Mazurski Związek Szachowy.Galeria zdjęć
  • W piątek 19.09.2014r. nasze gimnazjum otrzymało puchar za zajęcie III miejsca we podsumowaniu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkół Olsztyn w roku szkolnym 2013/2014 prowadzonego przez Stowarzyszenie Sportu Szkolnego "Juvenia".



Rok szkolny 2013/2014

1.  I miejsce w sztafetowych biegach przełajowych chłopców miasta Olsztyna - 25.09.2013 r.




Rok szkolny 2012/2013

1. 17 X 2012 w Biskupcu  I miejsce w MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH.

2. Mistrzostwa Olsztyna w badmintonie dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych
15.03.2013 r.
I miejsce drużyna chłopców z Gimnazjum nr 12 w składzie : Tomasz Napora, Kacper Łukaszewicz, Bartosz Sierakowski .V miejsce drużyna dziewcząt w składzie:  Paulina Romanowska, Agnieszka Walat, Agata Nęcka

3. W poniedziałek 18.02 2013 r.  zakończyły się mistrzostwa Olsztyna chłopców  halowej piłki nożnej gimnazjów. Zawodnicy z G 12 zajęli I miejsce

4..W lutym 2013 uczniowie klas tanecznych (grupa taneczna RDS Dance Union) zdobyli III miejsce w kategorii debiuty i I miejsce w kategorii hip hop na V Mistrzostwach Grup Tanecznych Krainy Wielkich Jezior w Mrągowie.

Grupa taneczna RDS Dance Union: Michał Pieczyski, Klaudia Stendel, Katarzyna Kon, Julia Nęcka, Dominika Struniawska, Patryk Marcinkiewicz)

5. Mistrzostwa Olsztyna 2012/2013  ( 28.11.2012 r.) w koszykówce – II miejsce.

 

Rok szkolny 2011/2012

1.   Rozgrywki PZPN o Puchar Wacława Kuchara jako reprezentacja WMZPN- Adam Łopatko

2.     Miejskie międzyszkolne eliminacje turnieju piłki nożnej Coca-Cola Cup 2012 – pierwsze miejsce klasa III s - Janusz Czerniewicz.

3.     Półfinał wojewódzki turnieju piłki nożnej Coca-Cola Cup 2012 - pierwsze miejsce oraz awans do finału wojewódzkiego – klasa III s Janusz Czerniewicz.

4.     VII Otwarte Mistrzostwa Olsztyna Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych w wyścigach smoczych łodzi Olsztyn – VII miejsce – uczniowie klas I – III - Katarzyna Dymarska.

5.     Mistrzostwa Olsztyna w sztafetowych biegach przełajowych I miejsce- Marcin Rączkiewicz.

6.     Mistrzostwa woj. w sztafetowych biegach przełajowych X miejsce- Marcin Rączkiewicz

 

 Rok szkolny 2010/2011

Międzygimnazjalne zawody sportowe:

III miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach Szkół  w Wyścigach Smoczych Łodzi

      III miejsce w Mistrzostwach Olsztyna w Sztafetowych Biegach Przełajowych

   III miejsce w Mistrzostwach Olsztyna w Indywidualnych Biegach Przełajowych

IV miejsce w Mistrzostwach Olsztyna w koszykówce dziewcząt

IV miejsce w Mistrzostwach Olsztyna w drużynowym tenisie stołowym

 IV miejsce w Mistrzostwach Olsztyna w piłce ręcznej chłopców


Udział uczniów z klas piłkarskich w I rundzie  rozgrywek makroregionu -woj. mazowieckie, łódzkie, podlaskie, warmińsko-mazurskie:

  rocznik  '97   -  II miejsce

rocznik  '96  -  III miejsce 

rocznik  '95  -  II miejsce




Rok szkolny 2009/2010

  • 30.09 2009r. -  Reprezentacja chłopców Gimnazjum nr 12 zajęła I miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych
  • 11.09.2009r.-  Reprezentacja uczniów Gimnazjum nr 12 zajęła I miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach Szkół w Wyścigach
  • 28.10.2009r. -  Dziewczęta Teresa Strot i Anna Krawczyńska z  Ie zajęły IV miejsce w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt szkól gimnazjalnych
  • 28.10.2009r. - Chłopcy Wojtaszewski Łukasz, Chmielewski Łukasz i Ilski Piotr zajęli V miejsce w drużynowym tenisie stołowym
  • 20.04.2010r. reprezentacja dziewcząt G 12 zajęła III miejsce w Mistrzostwach Olsztyna, w halowej piłce nożnej: Natalia Świętoniowska, Magda Olszewska, Klaudia Niewrzędowska, Anna Gołębiewska, Milena Bryska, Magda Świniarska, Justyna Olszewska, Milena Chilińska
  • 21.04.2010r. reprezentacje dziewcząt i chłopców G 12 zajęły II miejsce w Mistrzostwach Olsztyna w sztafetowych biegach przełajowych szkół gimnazjalnych: Karolina Jaskólska, Dominika Sawko, Magda Olszewska, Iza Golan, Natalia Świętoniowska, Piotr Bekier, Łukasz Pszczólkowski, Paweł Szymański, Rafał Jarosz, Piotr Ilski
Sukcesy taneczne
  •     Karol Niścigorski – Anna Łańcucka klasa III C:

    I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Łomży , kl. E

    I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Sportowego Tańca Towarzyskiego „Agora 2009” ,
    Olsztyn, w kl. F

    ·        Piotr Skwarek – Martyna Kaczmarczyk klasa II C:

    I miejsce w Pucharze Warmii i Mazur w Sportowym Tańcu Towarzyskim, przeklasyfikowanie do kl. E, Olsztyn

    ·        Martyna Kaczmarczyk klasa II C:

    Udział w eliminacjach do Mistrzostw Polski w Disco Dance

    ·        Artur Glinka – Karolina Rychlicka klasa II C:

    II miejsce w Pucharze Warmii i Mazur w Sportowym Tańcu Towarzyskim, przeklasyfikowanie do kl. E,  Olsztyn

    ·        Dawid Szter – Edyta Sikora klasa II C:

    III miejsce w Pucharze Warmii i Mazur w Sportowym Tańcu Towarzyskim, Olsztyn

    ·        Michał Bartkiewicz klasa II C:

    III miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Sportowego Tańca Towarzyskiego ”O Puchar Jezioraka”, Iława

    I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Sportowego Tańca Towarzyskiego „Agora 2009” ,
    Olsztyn, kl. B- LA

    III miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Sportowego Tańca Towarzyskiego „Agora 2009” , Olsztyn, kl. B - ST

    II miejsce – LA,  na Ogólnopolskim Turnieju Sportowego Tańca Towarzyskiego „FOCUS 2009”, Olsztyn

    III miejsce – ST,  na Ogólnopolskim Turnieju Sportowego Tańca Towarzyskiego „FOCUS 2009”, Olsztyn

    I miejsce na Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Elbląg, ST i LA

    Ćwierćfinał na Mistrzostwach Polski w stylu ST, Zamość

    I miejsce i główna nagroda na  IX Konfrontacjach Tańca Współczesnego w Bydgoszczy (zespołowo)

    • Paweł Michalonek klasa I C:

    III miejsce w I Ogólnopolskim Turnieju Sportowego Tańca Towarzyskiego, Olsztynek, kl. D

    I miejsce w XIV Ogólnopolskim Turnieju Sportowego Tańca Towarzyskiego „Agora 2009”, Olsztyn

    III miejsce w XIII Ogólnopolskim Turnieju Sportowego Tańca Towarzyskiego, Łomża

    I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Sportowego Tańca Towarzyskiego „FOCUS 2009, Olszyn

    I miejsce w Pucharze Warmii i Mazur w Sportowym Tańcu Towarzyskim, Olsztyn

    II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Sportowego Tańca „IMAGE”, Wyszków

    III miejsce w III Mikołajkowym Ogólnopolskim Turnieju Sportowego Tańca Towarzyskiego, Augustów

    I miejsce w Świątecznym Ogólnopolskim Turnieju Sportowego Tańca Towarzyskiego, Elbląg, kl. C

    III miejsce, LA, w Mistrzostwach Okręgu Warmińsko-Mazurskiego

    II miejsce ,ST , w Mistrzostwach Okręgu Warmińsko-Mazurskiego

     


Rok szkolny 2008/2009

1.    Srebrny medal w Mistrzostwach Olsztyna w Piłce Ręcznej Chłopców

2.    Złoty medal w Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców

3.    Brązowy medal w Wojewódzkich Zawodach „Igrzyska przyszłych Olimpijczyków”

4.    III miejsce w standardzie i II lokata w tańcach latynoamerykańskich w Mistrzostwach Okręgu Warmińsko-Mazurskiego w Tańcu Towarzyskim - klasa A

5.    I miejsce w Pucharze Okręgu Warmińsko-Mazurskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim, klasa taneczna E

6.    I miejsce w tańcach latynoamerykańskich i II w kategorii standard
 w V Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego "O Puchar Burmistrza Pisza" klasa taneczna C.

7.   30.04.09r. reprezentacje Gimnazjum  nr 12 dziewcząt i chłopców  zajęły III miejsce w badmintonie drużynowym szkół gimnazjalnych


 


Rok szkolny 2007/2008

1.    Srebrny medal Drużynowe Mistrzostwa Olsztyna w Tenisie Stołowym Chłopców

2.    Złoty medal Mistrzostwa Olsztyna w Sztafetowych Biegach Przełajowych

3.    Złoty medal Mistrzostwa Olsztyna w Drużynowych Zawodach Lekkoatletycznych     Chłopców

4.    Srebrny medal chłopców i dziewcząt w Mistrzostwach Województwa w Wyścigach  Smoczych Łodzi

5.    Złoty medal w Mistrzostwach Województwa Coca- Cola Cup 2008- piłka nożna

6.    Finaliści Krajowego Pucharu Coca- Cola Cup 2008 w Piłce Nożnej (IV miejsce chłopców)

 


Rok szkolny 2006/2007

1.   Złoty medal mistrzostwa miasta Olsztyn w turnieju piłki nożnej Coca-Cola Cup

      2007

2.   Złoty medal mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego w turnieju

      piłki nożnej Coca-Cola Cup 2007

3.   Złoty medal mistrzostwa miasta Olsztyn w sztafetowych biegach przełajowych

      rozegranych   z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

4.   Złoty medal mistrzostwa miasta Olsztyn w drużynowych zawodach

       lekkoatletycznych.

5.   Złoty medal mistrzostwa miasta Olsztyn w jedenastkach piłkarskich.

6.   Złoty medal mistrzostwa miasta Olsztyn drużynowym badmintonie chłopców.

7.      Srebrny medal mistrzostwa miasta Olsztyn drużynowym badmintonie dziewcząt.

8.      Pierwsze miejsce w międzynarodowym turnieju piłki nożnej rozegranym na Białorusi rocznik 1992.




Rok szkolny 2005/2006

 1.      Złoty medal mistrzostwa miasta Olsztyn w turnieju Coca-Cola Cup 2006.

2.      Złoty medal mistrzostwa województwa warmińsko-mazurskiego w turnieju Coca-Cola Cup 2006.

3.      Złoty medal mistrzostwa miasta Olsztyn w sztafetowych biegach przełajowych rozegranych z okazji święta 11 listopada.

4.      Złoty medal mistrzostwa miasta Olsztyn w sztafetowych biegach przełajowych rozegranych z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

5.      Złoty medal mistrzostwa miasta Olsztyn w drużynowych zawodach lekkoatletycznych

6.      Złoty medal mistrzostwa miasta Olsztyn w jedenastkach piłkarskich.

7.      Złoty medal mistrzostwa miasta Olsztyn drużynowym badmintonie dziewcząt.

8.      Złoty medal mistrzostwa miasta Olsztyn drużynowym badmintonie chłopców.

 



Rok szkolny 2004/2005

1.      II i IV miejsce w indywidualnych  mistrzostwach m. Olsztyn szkół gimnazjalnych w biegach przełajowych. (dziewczęta i chłopcy)

2.      I miejsce w sztafetowych mistrzostwach m. Olsztyn w  biegach przełajowych 10 x 1000 m.

3.      III miejsce w mistrzostwach rejonu w sztafetowych biegach przełajowych.

4.      I miejsce w halowym turnieju piłki nożnej rocznik 1991

5.      II miejsce w wojewódzkim halowym turnieju piłki nożnej rocznik 1990.

6.      Mistrzostwo województwa w kategorii młodzik.( piłka nożna)

7.      V miejsce   rocznik 1990 w nieoficjalnych Mistrzostwach Polski (piłka nożna)

8.      I miejsce w Rozgrywkach Młodzików  WM ZPN po rundzie jesiennej.

9.      10 uczniów w kadrze WMZPN im. Michałowicza.

10.  IV miejsce w halowym turnieju Wojewódzkich Ośrodków Szkolenia Sportowego Młodzieży - piłka nożna (Nieoficjalne Mistrzostwa Polski)

11.  5 uczniów powołanych do kadry Polski U-15 – piłka nożna (największa ilość zawodników powołanych z jednego  WOSSM)

12.  I miejsce w mistrzostwach m. Olsztyn w turnieju piłki nożnej COCA – COLA CUP

13.  I miejsce w mistrzostwach województwa warmińsko – mazurskiego w turnieju piłki nożnej COCA – COLA CUP.

14.  I miejsce w drużynowych mistrzostwach m. Olsztyn w LA – reprezentacja  chłopców

 



 PRZEDMIOTOWE I ARTYSTYCZNE

Rok szkolny 2015/2016

MIĘDZYGIMNAZJALNY KONKURS MATEMATYCZNY UCZNIÓW KLAS II

24.05.2016

Konkurs powstał z inicjatywy nauczycieli matematyki olsztyńskich gimnazjów.
W roku szkolnym 2015/2016 konkurs został zorganizowany przez Gimnazjum Nr 14 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Olsztynie.

Uczennica naszego gimnazjum - Agnieszka Zdziarska zajęła III miejsce.

Galeria zdjęć


KONKURSY PRZEDMIOTOWE KURATORIUM OŚWIATY w OLSZTYNIE
WYNIKI ETAPU WOJEWÓDZKIEGO


Język polski:
Stankiewicz Jakub Jacek - laureat (opiekun - E. Macioch)
Młynarczuk Alicja - finalistka (opiekun - A. Borowa)
Wiśniewska Karolina - finalistka (opiekun - I. A. Malinowska)

Biologia:
Stankiewicz Jakub Jacek - laureat (opiekun - M. Nietupska)

Geografia:
Korzeniowski Konrad Krzysztof - finalista (opiekun - A. Iwanowicz)

Język niemiecki:
Maciejewska Beata - finalistka (opiekun - M. Sułkowski)



Rok szkolny 2014/2015
 

-
  Laureaci Wojewódzkiego  Konkurs Kuratoryjnego Języka Polski:

1. Pomianowska Dominika - nauczyciel Marek Michalski
2 .Szolowska Kornelia – nauczyciel Magdalena Wysocka

- Finaliści Wojewódzkiego  Konkurs Kuratoryjnego Języka Polski:


1. Bojarowski Wiktor, Paliwoda Adam - nauczyciel Iwona Aleksandra Malinowska

- Finalista Wojewódzkiego  Konkurs Kuratoryjnego Biologii

1.Królikiewicz Igor- nauczyciel Małgorzata Nietupska


I miejsce w  IX Międzygimnazjalnym  Konkursie  Wiedzy o Regionie „Musisz wiedzieć by Europie powiedzieć”.Temat przewodni tej edycji konkursu„Warmia- co to za kraina?”22.05.2015r. 
- 27.11.2014 r. grupa uczniów D. Tyrawska, K. Libert, M. Radziszewska, P. Ptak, K. Ruszkowski reprezentowała nasze gimnazjum w konkursie międzygimnazjalnym  "Znam moje miasto". Zajęliśmy II miejsce w Olsztynie

16 listopada 2014 r. przedstawiciele III klasy tanecznej wywalczyli III miejsce w Turnieju Tańca Warmia Power 2014 w Stawigudzie.

-Ogólnopolski Konkurs Plastyczny organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Ireny Kwionto w Lidzbarku Warmińskim pt. "Moje miasto - parki, skwery, ogrody".Laureaci: Igor Królikiewicz III d, Patrycja Kapczyńska II d. Wyróżnienia: Iza Kazaniecka I b. Wręczanie nagród odbyło się 22.11.2014 r.Galeria zdjęć

- Ogólnopolski konkurs dla dzieci i młodzieży szkolnej pt. „Napisz Błogosławionemu Księdzu Jerzemu Popiełuszce jak dzisiaj zło dobrem zwyciężasz” organizowany przez Krajowy Instytut Akcji Katolickiej w Polsce we współpracy z Telewizją Polską S.A. – Etap Diecezjalny. III miejsce Dominika Pomianowska, kl. III D (Praca bierze udział w etapie krajowym)- B. Stankiewicz

Rok szkolny 2013/2014

Wojewódzkie Konkursy Kuratoryjne  2013/2014

Karolina Gulewicz - finalistka Kuratoryjnego Konkursu WOS (nauczyciel J. Skłodowska-Płoska)

Hubert Szachniewicz -finalistka Kuratoryjnego Konkursu Historii (nauczyciel J. Skłodowska-Płoska)

 Oliwia Kinga Kwapińska - finalistka Kuratoryjnego Konkursu Języka Niemieckiego (nauczyciel M. Jarząbek -Musiałek).

Julia Salczyńska, Agnieszka Iwańczyk - finalistki Kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego (nauczyciel I. Malinowska)




Rok szkolny 2012/2013

Wojewódzkie Konkursy Kuratoryjne  2012/2013

Kamila Szymańska - laureatka Kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego  (nauczyciel j. polskiego A. Borowa),
laureatka Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego (nauczyciel D.Dys).


Marta Dadun - Laureatka Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego (nauczyciel D.Dys).

Barbara Dzieniszewska i Aleksandra Wazio - finalistki Kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego 2012/2013 (nauczyciel j. polskiego E. Macioch).


Wiktor Królikiewicz - Finalista Kuratoryjnego Konkursu Biologii

(nauczyciel M. Nietupska).

Wyróżnienie w konkursie poetyckim "Olsztyn kocham"
Monika Gołębiewska z klasy III a

Wyróżnienie w konkursie  "O różę Małego Księcia"
Dominik Chojnacki z klasy IIId



Rok szkolny 2011/2012

     Konkurs kuratoryjny z języka niemieckiego:

     Paulina Romanowska kl. II d  – laureatka

Konkurs kuratoryjny z biologii:

     Anna Krawczyńska III e – laureatka

    
   Konkurs kuratoryjny  języka polskiego:

     Kamila Szymańska kl. II d - finalista

     Łukasz Burakowski kl. III e – finalista

Konkurs kuratoryjny z języka angielskiego:

     Kamila Szymańska kl. II d – finalista

 Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny„OLIMPUS”- Barabara Dzieniszewska (II a)- I miejsce, Aleksandra Wazio (II a) i Ala Stokowska V miejsce oraz Monika Nowakowska(II a) VII miejsce- prowadząca Ewa Macioch.

Rok szkolny 2010/2011

Konkursy przedmiotowe organizowane

przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty


LISTA laureatów ETAPU WOJEWÓDZKIEGO

1. Język polski - nauczyciel Ewa Macioch

- Marta Borowska kl. III C

2. Język niemiecki - nauczyciel Marta Szulc

- Kamila Szymańska I D

- Patryk Bladosz  III S


LISTA finalistów ETAPU WOJEWÓDZKIEGO

1. Język polski - nauczyciele Ewa Macioch, Alina Borowa

- Aleksandra Wazio kl. I A

- Kamila Szymańska kl. I D

2. Historia - nauczyciel Andrzej Tymecki

- Michał Przyborowski kl. III S

Kinga Żelechowska (klasa II a)  Laureatka  Ogólnopolskiego  Konkursu Literackiego „Życie bajką jest”  opiekun p. Alina Borowa.


 


 

Rok szkolny 2009/2010

  1. Julia Wilk - Laureatka Rejonowego Konkursu Języka Polskiego
     ( nauczyciel Ewa   Macioch)
  2. Marcin Kaczyński - Laureat Rejonowego Konkursu Biologicznego
     ( nauczyciel Małgorzata Nietupska)

 3. Organizatorzy Wojewódzkiego Konkursu Literackiego ,,Seniorzy bogactwem rodziny i społeczeństwa", organizowanego w ramach XI Warmińsko- Mazurskich Dni Rodziny, informują, że decyzją Jury-  Barbara Sołtysiak uczennica  klasy III A Gimnazjum nr 12 w Olsztynie, otrzymuje nagrodę za pracę pt. ,,Seniorzy jako świadkowie i uczestnicy historii czyli tropem rodzinnych fotografii", zaś Kamila Piskorz otrzymuje wyróżnienie za pracę pt. ,,Młodzi jako dłużnicy seniorów. O mojej babci. Refleksje wnuczki".
Prace były pisane pod kierunkiem p. Bożeny Chełstowskiej.

4. Nagroda Edyty Chwojko z klasy I b w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Życie bajką jest"- opiekun p. Jolanta Patalas

5. I miejsce Kinga Żelechowska (klasa I a) w Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym opiekun p. Alina Borowa (24.04.2010 r.)

 

Rok szkolny 2008/2009

  1. Daniel Westfal -  IV miejsce w V Międzygimnazjalnym  Konkursie Matematycznym
      dla klas pierwszych ( Bożena Sosnowa).


 

Rok szkolny 2007/2008

   1. Finalista Wojewódzkiej Olimpiady Zdrowia (M. Nietupska)
   2. Finaliści Rejonowego Konkursu Biologicznego (M. Nietupska)
   3. II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poezji Marii Zientary- Malewskiej
      (A. Borowa)
   4. Ogólnopolska olimpiada przedmiotowa z matematyki OLIMPUS – sesja jesienna: 11  miejsce na 1890 uczestników, 27 miejsce na 1793 i 24 na 1691 uczestników (B. Sosnowa)
   5. Finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady z języka angielskiego- 14- te miejsce
      (D. Dys)
   6. Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Życie bajką jest”
      ( A. Borowa)
   7.  Finalistka Rejonowego Festiwalu Piosenki „O Laur Złotego Świerszcza” (H. Borys)
   8. Finaliści Międzygimnazjalnego Konkursu „Znam Moje Miasto” (M. Olszewska)
   9. I miejsce w Międzygimazjalnym Konkursie Recytatorskim (M. Michalski)


 

Rok szkolny 2006/2007

   1. Finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady z języka angielskiego- 13- te miejsce
      (D. Dys)
   2. Laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Humanistycznej OLIMPUS (A. Borowa)
   3. III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Gniewińskie pióro”
      (A. Borowa)
   4. III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Literackim „Las znany i mniej znany” (A. Borowa)
   5. I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Życie bajką jest”
      (A. Borowa)
   6.  II miejsce w Wojewódzkim Konkursie
   7. Finalistki Rejonowej Olimpiady Zdrowia (M. Nietupska)
   8.   Wyróżnienie w konkursie poezji Marii Zientary – Malewskiej (A. Borowa)
   9.    I miejsce w konkursie „Spotkania z Poezją – etap miejski  (A. Borowa)
  10. I miejsce w konkursie „Spotkania z Poezją – etap rejonowy  (A. Borowa)
  11. Finalista Międzygimnazjalnego Konkursu Matematycznego  dla klas I  (B. Sosnowa)

 

Rok szkolny 2005/2006

   1. Finalista Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego (M. Nietupska)
   2. I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Życie bajką jest”
      ( A. Borowa)
   3. Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Życie bajką jest”
      ( A. Borowa)
   4. Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „O różę Małego Księcia” ( A. Borowa)


Rok szkolny 2004/2005


   1. Finalista Międzygimnazjalnego Konkursu Matematycznego  dla klas I (B. Sosnowa)
   2. Ogólnopolski konkurs literacki  im. J. Kwinto– I miejsce (J. Pawłowska)
   3. Ogólnopolski konkurs „Żywność- dobro, które szanuję (M. Nietupska.)

 

Rok szkolny 2003/2004

   1. Dwie nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Życie bajką jest” (A. Borowa)
   2. Dwa wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim   „Życie bajką jest”
      (A. Borowa, B. Chełstowska)
   3. Laureatka  rejonowego Konkursu Języka Polskiego
   4. Nagroda  w Wojewódzkim Konkursie plastycznym „Strażak – ratownik w akcji”
   5. Wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Rodzina wielopokoleniowa”
   6. II miejsce w Miejskim Konkursie Ortograficznym.
   7. Dwa wyróżnienia  konkursie matematycznym  „Kangur Matematyczny”
   8. II miejsce w rejonowym konkursie „Wiedzy o zdrowiu”
   9. II miejsce w międzygimnazjalnym konkursie recytatorskim „Poeci naszego regionu”

 

Rok szkolny 2002/2003

   1. III miejsce w Olimpiadzie Wiedzy o Żywności i Żywieniu pod opieką Małgorzaty Nietupskiej
   2. Nagroda w konkursie Literackim „Życie bajką jest” po kierunkiem Bożeny Chełstowskiej
   3. Wyróżnienie  za udział w konkursie plastycznym „Świat symboliczna przestrzeń wielokulturowa” ufundowane przez Ambasadę USA w Warszawie
   4. Laureat konkursu literackiego – poseł na Sejm Dzieci i Młodzieży (J. Pawłowska)

 


 

Rok szkolny 2001/2002

   1. Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Regionie – II miejsce zespołu pod kierunkiem Danuty Pontus i Małgorzaty Olszewskiej
   2. Tytuł Mistrza Ortografii w Międzygimnazjalnym Konkursie Ortograficznym – I miejsce dla naszej uczennicy pod opieką p . Jolanty  Pawłowskiej
   3. I miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie Ekologicznym – opiekun Małgorzata Nietupska
   4. Miedzygimnazjalny Konkurs  „Życie bez ryzyka AIDS” – 2 finalistów – opiekun Małgorzata Nietupska
   5. Laureatka konkursu literackiego – posłanka na Sejm Dzieci i Mlodzieży (Jolanta Pawłowska, Bożena Chełstowska)

Rok szkolny 2000/2001

   1. Wojewódzki Konkurs Fizyczny – nasz uczeń został laureatem –prowadząca Ewa Dutka
   2. „Kangur” – dwa wyróżnienia naszych uczniów – prowadząca Bożena Sosnowa
   3. Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny dla klas drugich – trzecie miejsce ekipy naszej szkoły – prowadząca Bożena Sosnowa

Rok szkolny 1999/2000

 1.  Wojewódzki XX Przegląd Zespołów Teatralnych Biskupiec 2000 – wyróżnienie   kabaretu szkolnego – prowadząca Jolanta Pawłowska.
   2. II Konkurs Literacki „Z tradycją w trzecie tysiąclecie” – nasza uczennica zajęła drugie miejsce – prowadząca Jolanta Pawłowska
   3. Miedzygimnazjalny Konkurs Historyczny organizowany przez PTH – nasz uczeń zajął drugie miejsce






   
   
   
  
Do wakacji pozostało 
255 dni
Odwiedziło nas:
1863145 osób